Dieta a nasze zdrowie – co jeść, żeby cieszyć się dobrą formą i piękną figurą? Welmax

0
64
opinie welmax

Problem nadwagi dotyczy coraz większej grupy społeczeństwa- w tym dzieci.
Jak to się dzieje, że tyjemy? Przyczyną jest nadmiar tłuszczu, który odkłada się w naszym ciele z powodu zachwianego bilansu  energetycznego.
Co to oznacza? Kiedy jemy nieregularnie– jednego dnia dużo i często a drugiego rzadko i mało, organizm traci równowagę. Szczególnie niekorzystne jest objadanie się kiedy nie mamy możliwości spalania tłuszczu np. ze względu na siedzącą pracę.

W momencie kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, pierwszym co zaczynamy robić jest liczenie kalorii co bywa zgubne.
Najlepiej dostosować dietę do bardziej ogólnego założenia i zwrócić uwagę na proporcjeBiałko powinno stanowić ok 14% dziennej energii,  tłuszcz 25 do 30%, a węglowodany ok 50-60%.

Bardzo ważne jest również zdrowe gotowanie. Najlepszym sposobem, aby posiłki były pełnowartościowe i mniej kaloryczne jest gotowanie na parze. Warto kupić odpowiednie naczynia, które wygonie i szybko pozwolą nam przyrządzić zdrowy posiłek. Unikajmy garnków z hipermarketów, ponieważ przeważnie wykonane są ze szkodliwych tworzyw. Lepiej jednorazowo wydać nieco więcej pieniędzy i korzystać z naczyń długie lata niż co kilka miesięcy wymieniać zużyte, które mogły nam poważnie zaszkodzić.

Kolejna kwestia ważna przy odchudzaniu- nie szukajmy winnych wokół siebie. Często obarczamy swoją nadwagą rodzinę, czyli złe geny, a  prawdą jest, że głównie styl życia i dieta odpowiadają za taki stan rzeczy. Tzw, tendencje do tycia to tylko 5% przypadków.