Noże Puro od Welmax – zestaw noży, dzięki któremu zakochasz się na nowo w gotowaniu

0
1018
Noże Puro Welmax

Ukochany komplet noży jest przyjacielem w gotowaniu. Wiedzą o tym zawodowi kucharze, dla których wybór odpowiedniego kompletu noży staje się iście ceremonialnym wydarzeniem. Domowi miłośnicy gotowania również docenią perfekcyjnie ostre zakończenie noża, czy dobrze wyprofilowany trzonek. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy chociaż trochę zagłębiony w sztukę przygotowywania potraw, potwierdzi to stwierdzenie. Czy w Twojej kuchni również jest potrzebny taki zestaw?

Czemu warto zainwestować w dobry komplet noży od Welmax?

Inwestycja w dobry komplet noży to koszt, który ponosimy jednorazowo. Solidnie wykonany komplet noży, z tworzyw wysokoywytrzymałych to zakup, który posłuży przez długie lata. Dobrze wykonanych noży nie trzeba regularnie konserwować ani ostrzyć. Nie musimy się też martwić o tępienie się ostrzy czy rdzewienie metalowych powierzchni. Noże dobrej jakości są wytrzymałe na przeciążenia, dlatego nawet przy intensywnej pracy, nie odmówią posłuszeństwa. Możesz na nie liczyć, za każdym razem jak tylko po nie sięgniesz. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, czy warto inwestować w noże – odpowiadamy: zdecydowanie tak!

5 solidnie wykonanych noży Puro, które spełnią każde kuchenne zadanie

Jeśli mowa o ilości noży, trafne jest tu stwierdzenie, że lepsza jest jakość nie ilość. Jeden odpowiednio wyprofilowany nóż potrafi zastąpić kilka innych średniej jakości. Tak naprawdę, w domu potrzebujesz jedynie 5-ciu noży. To wystarczająca ilość, aby skomponować każdą, nawet najbardziej skomplikowaną potrawę. Jakie noże znajdują się w komplecie Puro?

  1. Nóż szefa kuchni – to kompan przy większych zadaniach. Pokroi zamrożone i twarde produkty oraz będzie przydatny w porcjowaniu, szatkowaniu i rozgniataniu. Dzięki szerokiej głowni, po wszystkim możesz z łatwością przenieść produkt z deski do garnka czy patelni.
  2. Nóż do mięsa – długie ostrze pozwala na dokładne porcjowanie mięsa. Sprawdzi się do krojenia wędlin, szczególnie jeśli zależy nam na równych plastrach.
  3. Nóż do pieczywa – to ten, który przypomina piłę. Ząbkowane ostrza poradzą sobie ze świeżym pieczywem. Bez okruchów, bez rozrywania chrupiącej skórki.
  4. Nóż uniwersalny – po niego prawdopodobnie będziesz sięgać najczęściej. To nóż, który jest dosłownie do wszystkiego. Do smarowania, 
  5. Mały nożyk – do obierania, do krojenia owoców i warzyw oraz wszelkich czynności, które wymagają dużej precyzji.

Tak skompletowany zestaw noży pozwala na wykonanie każdej czynności przy gotowaniu. 🙂 Często pomijamy jeden, bardzo ważny element dopełniający zestaw noży. Oczywiście chodzi o stojak.

Stojak na noże – drewniany element obok zestawu noży Puro

Każde noże potrzebują swojego miejsca do przechowywania. W Welmax zadbaliśmy o to, aby to miejsce było jednocześnie nowoczesne i bezpieczne dla noży. Dlatego w zestawie noży Puro znajdziesz magnetyczny stojak, który pozwoli na przechowywanie noży w bezpieczny sposób. Drewniany materiał stojaka to najbardziej bezpieczne z dostępnych rozwiązań – metalowe czy plastikowe stojaki mogłyby po czasie wpływać na żywotność noży. Drewno nie wpływa na stal szlachetną, z której zostały wykonane.

Noże Puro to komplet noży, dzięki którym poczujesz się jak szef kuchni!

Komplet noży Puro to zestaw, który posłuży Ci przez kolejne lata. Stal szlachetna, z której są wykonane, to trwałe tworzywo, które nie wchodzi w reakcje z pożywieniem. Komplet Puro z magnetycznym stojakiem to nie tylko dekoracja kuchni, ale stały element gotowania, który sprawi, że nie gotowanie stanie się przyjemnością. To luksus w kuchni, na który zasługujesz!