Zdrowe odżywianie z Welmax

0
68
opinie welmax

To, że posiłki, które spożywamy mają wpływ na nasze zdrowie jest niezaprzeczalnym faktem.

Istnieje kilka podstawowych zasad żywieniowych, których każdy powinien przestrzegać żeby korzystnie wpłynąć na swoją odporność, a tym samym przeciwdziałać infekcjom, mieć więcej energii i lepszy komfort życia.

Pierwsza zasada – należy wyeliminować z diety zbędne tłuszcze, które podnoszą poziom cholesterolu we krwi.  Trzeba więc ograniczyć tłuste mięso, wędliny, lody i inne słodycze, chipsy, czy majonezy.

welmax zdrowe odzywianie

Po drugie – warto zrezygnować z produktów o wysokim indeksie glikemicznym i wyeliminować cukier z diety. Nadmiar cukru powoduje nadwagę, ale również wiele innych przewlekłych chorób cywilizacyjnych takich jak chociażby cukrzyca.

Zasada trzecia – jeść produkty nieprzetworzone, takie które zawierają naturalne witaminy, sole mineralne, kwasy tłuszczowe. Znaleźć je można m.in. w olejach – lnianym, rzepakowym, sojowym czy kukurydzianym, w nasionach lnu, orzechach włoskich, pestkach dyni, sezamu, w rybach a także oliwie z oliwek.

Zasada czwarta – zachować równowagę kwasowo zasadową– warto zapoznać się tabelą jedzenia alkalicznego, które powinno stanowić 80% naszej diety. Jak najczęściej należy jeść surowe owoce i warzywa.

Kolejna ważna wskazówka – warto ograniczyć ilość spożywanej soli i glutaminianu sodu. Ich nadmiar sprzyja chorobom układu krążenia.

Ostatnia ważna wskazówka żywieniowa – wypijać 2 litry wody dziennie – jeść regularnie po 4-5 posiłków dziennie.

Na koniec rada dotycząca równie ważnej kwestii – naczyń. Warto wybierać garnki ze szlachetnej stali chirurgicznej. Dzięki temu można mieć pewność, że  przygotowywane posiłki będą smaczne i zdrowe. Można w nich gotować bez wody i smażyć bez tłuszczu, zachowując wszystkie wartości odżywcze, witaminy i minerały. Dodatkowe korzyści wypływające z używania takich naczyń to: oszczędność energii, utrzymanie posiłków w wysokiej temperaturze przez dłuższy czas, oszczędność miejsca oraz czasu.

Każdy kto chce zadbać o siebie i poprawić komfort życia powinien zastosować się do powyższych wskazówek- efekty z pewnością będą zauważalne w krótkim czasie.