Zdrowe odżywianie z Welmax

0
122
opinie welmax

To, że posiłki, które spożywamy mają wpływ na nasze zdrowie jest niezaprzeczalnym faktem.

Istnieje kilka podstawowych zasad żywieniowych, których każdy powinien przestrzegać żeby korzystnie wpłynąć na swoją odporność, a tym samym przeciwdziałać infekcjom, mieć więcej energii i lepszy komfort życia.

Pierwsza zasada – należy wyeliminować z diety zbędne tłuszcze, które podnoszą poziom cholesterolu we krwi.  Trzeba więc ograniczyć tłuste mięso, wędliny, lody i inne słodycze, chipsy, czy majonezy.

welmax zdrowe odzywianie

Po drugie – warto zrezygnować z produktów o wysokim indeksie glikemicznym i wyeliminować cukier z diety. Nadmiar cukru powoduje nadwagę, ale również wiele innych przewlekłych chorób cywilizacyjnych takich jak chociażby cukrzyca.

Zasada trzecia – jeść produkty nieprzetworzone, takie które zawierają naturalne witaminy, sole mineralne, kwasy tłuszczowe. Znaleźć je można m.in. w olejach – lnianym, rzepakowym, sojowym czy kukurydzianym, w nasionach lnu, orzechach włoskich, pestkach dyni, sezamu, w rybach a także oliwie z oliwek.

Zasada czwarta – zachować równowagę kwasowo zasadową– warto zapoznać się tabelą jedzenia alkalicznego, które powinno stanowić 80% naszej diety. Jak najczęściej należy jeść surowe owoce i warzywa.

Kolejna ważna wskazówka – warto ograniczyć ilość spożywanej soli i glutaminianu sodu. Ich nadmiar sprzyja chorobom układu krążenia.

Ostatnia ważna wskazówka żywieniowa – wypijać 2 litry wody dziennie – jeść regularnie po 4-5 posiłków dziennie.

Na koniec rada dotycząca równie ważnej kwestii – naczyń. Warto wybierać garnki ze szlachetnej stali chirurgicznej. Dzięki temu można mieć pewność, że  przygotowywane posiłki będą smaczne i zdrowe. Można w nich gotować bez wody i smażyć bez tłuszczu, zachowując wszystkie wartości odżywcze, witaminy i minerały. Dodatkowe korzyści wypływające z używania takich naczyń to: oszczędność energii, utrzymanie posiłków w wysokiej temperaturze przez dłuższy czas, oszczędność miejsca oraz czasu.

Każdy kto chce zadbać o siebie i poprawić komfort życia powinien zastosować się do powyższych wskazówek- efekty z pewnością będą zauważalne w krótkim czasie.