Jakie garnki sprawdzą się w przypadku płyty indukcyjnej?

0
196
welmax opinie

Kiedy zaczynamy szukać kompletu garnków do kuchni, wydaje nam się, że wybór będzie prosty. Niestety, nic bardziej mylnego. Wchodząc do sklepu lub wertując ofertę online bardzo szybko przekonujemy się, że ogromna ilość produktów wcale nie ułatwia podjęcia decyzji, a o naczyniach kuchennych wiemy naprawdę niewiele. 

Oczywiście nie warto od razu rezygnować. Wystarczy spośród nadmiaru informacji wybrać te najbardziej przydatne i dokonać rozsądnego zakupu. Jeśli szukacie garnków do płyty indukcyjnej, warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze.

Jak działa indukcja? Jakie garnki wybrać do płyty indukcyjnej? Co sprawi, że naczynia będą służyły nam długie lata? Kiedy znajdziecie odpowiedź na te pytania, wybór garnków okaże się „bułką z masłem”.

W jaki sposób działa indukcja?

Płyta indukcyjna działa poprzez wymianę fal magnetycznych. Powstaje pod nią pole magnetyczne szybkozmienne, które wchodzi w reakcję tylko z dnem metalowych naczyń indukujących prądy wirowe. Dzięki tej reakcji generowane jest ciepło, a my możemy przygotować dowolne danie.

Dlaczego warto wybrać płytę indukcyjną?

Z trzech głównych powodów.

Po pierwsze – oszczędność czasu i pieniędzy. Gotowanie na płycie indukcyjnej trwa o 30% krócej niż na kuchence gazowej. Coraz częściej indukcje wyposażone są w funkcję błyskawicznego podgrzewania. Oprócz tego urządzenie wyróżnia niski pobór energii, dzięki czemu płacimy mniejsze rachunki za prąd.

Po drugie – czystość. Płyta indukcyjna jest łatwa w czyszczeniu co ułatwia dbanie o higienę w kuchni. Wystarczy gąbka lub ścierka z miękkiej tkaniny i delikatny detergent. Indukcja w przeciwieństwie do kuchenki gazowej, po wielu latach użytkowania może wyglądać jak nowa.

Po trzecie – bezpieczeństwo. Indukcja nagrzewa jedynie miejsce, w którym znajduje się dno naczynia. Reszta pozostaje zimna dlatego nie ma ryzyka oparzenia. Jest to ważny argument dla rodzin z dziećmi.

Jakie garnki wybrać do kuchenki indukcyjnej?

Osoby, które stawiają na multifunkcjonalność mogą kupić garnki, które sprawdzą się zarówno na kuchence gazowej jak i indukcyjnej. 

Świetnym wyborem będą też naczynia z dnem wykonanym z tworzywa ferromagnetycznego, dzięki któremu energia z indukcji przepływa do potraw. Warto wiedzieć, że im grubsze dno tym lepiej. Wtedy szybciej się ono nagrzewa.

Z pewnością warto zastanowić się nad zakupem zestawu naczyń trójwarstwowych albo z wbudowanym dyskiem aluminiowym. Ważne aby średnica garnków pasowała do wymiarów pól grzewczych. Producenci  zamieszczają czasami informację o sugerowanych wymiarach na opakowaniu lub w instrukcji płyty indukcyjnej. Niektóre urządzenia potrafią rozpoznawać wielkość naczyń. Mogą być wtedy mniejsze, ale nie większe od konkretnego pola, ponieważ indukcja nagrzeje się jedynie tam gdzie styka się z garnkiem.

Kolejna wskazówka – naczynia powinny mieć idealnie gładki spód. Różnego rodzaju wgłębienia to nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ garnek powinien idealnie przylegać do indukcji.

Skąd wiedzieć, że naczynia nadają się do indukcji?

Odpowiedź jest prosta. Informacja powinna być zamieszczona na opakowaniu. Jest nią symbol indukcji – znak przypominający spiralę. Wtedy mamy gwarancję, że garnki sprawdzą się na kuchence indukcyjnej.

Najlepsze naczynia na indukcję

Dzięki powyższym informacjom wybór odpowiednich garnków z pewnością będzie łatwiejszy. Wg naszej subiektywnej opinii warto poznać ofertę naczyń ze stali nierdzewnej firmy Welmax. Dzięki najwyższej jakości tworzywom, eleganckiemu designowi i możliwościom zdrowego przygotowywania posiłków, to jedna z najlepszych ofert na rynku. Ich zaleta to skuteczne działania zarówno na indukcji jak i gazie oraz brak wpływu na smak potraw.

Opinie zadowolonych użytkowników Garnków i kuchenki indukcyjnej Welmax