Zdrowa dieta to podstawa – zalety domowych soków!

Zdrowa dieta to podstawa – zalety domowych soków!

11 maja 2018 10:06Komentarze

U podstawy każdej piramidy żywieniowej znajdują się produkty węglowodanowe czyli m.in.: kasze, ryże, pieczywo, otręby, warzywa. Stanowią one fundament zbilansowanej diety i powinny być spożywane przez wszystkich, którzy chcą zdrowo żyć. Normy żywieniowe, które aktualnie obowiązują, mówią nam, że aby prawidłowo zaopatrzyć organizm w minerały, witaminy, błonnik pokarmowy i antyoksydanty, powinniśmy spożywać 4 porcje, czyli 400-600 g  warzyw i 3 porcje, czyli 300- 450 g owoców.

sybilla welmax wyciskarka

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to duże ilości, ale kiedy spożywalibyśmy je w formie soku, wyszłoby jedynie 500 ml płynu dziennie. Nie znaczy to oczywiście, że 2 szklanki soków zaspokoją nasze całkowite dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały, ale wypijając jedną szklankę i zjadając dodatkowo porcję warzyw i owoców, zafundujemy sobie rozwiązanie idealne. Picie soków warzywno – owocowych to mnóstwo korzyści zdrowotnych.

sybilla welmax wyciskarka

Dzięki nim:

pozyskujemy łatwo przyswajalną energię,

  • nie obciążamy układu pokarmowego,
  • nie mamy uczucia ciężkości po spożyciu,
  • odkwaszamy organizm,
  • oczyszczamy ciało z toksyn,
  • podnosimy swoją odporność,
  • łagodzimy stany zapalne.

Do przygotowania soków warto jednak wybierać owoce i warzywa z dobrego źródła – np. od lokalnych rolników, z małych sezonowych bazarów itp. Przed wyciśnięciem soku, należy je umyć pod bieżącą wodą.

sybilla welmax wyciskarka

Inne ważne wskazówki dotyczące picia soków:

 Świeżo wyciśnięty sok, nie powinien stać w lodówce dłużej niż 24 godziny, ponieważ po tym czasie traci większość swoich dobroczynnych właściwości,

  • Ze względów na dużą zawartość cukrów w owocach, lepiej pić soki warzywne i warzywno owocowe niż te z samych owoców – szczególnie jeśli chcemy schudnąć,
  • Jeśli chcemy przeprowadzić detoks organizmu przy użyciu soków, powinniśmy robić to pod okiem lekarza i dietetyka.

 

 

Przepisy na soki

Soki owocowe

welmax soki owocowe

Zostaw odpowiedź