Najczęściej popełniane błędy żywieniowe – Welmax

Najczęściej popełniane błędy żywieniowe – Welmax

28 czerwca 2016 11:24Komentarze

Po przeprowadzeniu badań dotyczących nawyków żywieniowych, zauważono, że w diecie większości z nas występuje mnóstwo nieprawidłowości.
Błędy te- zarówno ilościowe jak i jakościowe negatywnie wpływają na nasze zdrowie, kondycję i stan psychiczny, a głównym czynnikiem, który należy zmienić jest często złe rozplanowanie posiłków w ciągu dnia.

Najczęściej posiłków jest za mało, za to są zbyt obfite i jedzone za późno, czyli wieczorem. Najlepsze efekty natomiast uzyskujemy kiedy spożywamy 5 posiłków dziennie, średnio co 3 godziny. Powinny to być 3 większe posiłki i 2 mniejsze przekąski, dlatego ważne jest, aby oprócz śniadania wdrożyć nawyk zabierania do pracy drugiego śniadania i przekąski, którą zjemy po obiedzie. Ponadto warto pamiętać o lekkiej kolacji, którą zjemy ok 3 godziny przed pójściem spać.
Niestety większość z nas nie je prawie nic przez większą część dnia, a nadrabia braki wieczorem.
Doprowadza to do nierównomiernej dostawy energii, spadków nastroju i osłabionej koncentracji, a także rozregulowania glikemii. W rezultacie mamy problemy z nadwagą i otyłością.

welmax porady

Oprócz problemów ilościowych, przyczyną złego funkcjonowania organizmu są błędy jakościowe w żywieniu. Częste sięganie po produkty z fast foodów, słodycze, przetwory mączne, słodkie napoje i gotowe dania sprawia, że dostarczamy sobie  bardzo dużo tłuszczu nasyconego, kalorii i cukru, natomiast brakuje nam białka, witamin i minerałów. W ten sposób powstaje błędne koło, ponieważ żeby strawić niezdrowe jedzenie, organizm potrzebuje tych składników, których mu brakuje, a skoro ich nie ma wykorzystuje własne zasoby doprowadzając do niedożywienia i osłabienia odporności.
Efektem jest ogólne osłabienie, częste infekcje, słaba wydolność fizyczna itp.

Widać zatem jak ważne jest regularne i zdrowe odżywianie dla zachowania sprawności umysłowej i fizycznej.
Każdy komu zależy na własnym zdrowiu powinien wdrożyć te nawyki do codziennego życia, a organizm z pewnością się  odwdzięczy.

 

Zostaw odpowiedź