welmaxwelmax

FORUM:

» Zupa – krem z zielonego groszku
poniedziałek, 21 marca 2011 r. :

opinie:

( 5 )

Zupa – krem z zielonego groszku

(porcja dla 2- 3 osób)
Czas przygotowania – około 10 minut

Składniki:
400 g mrożonego zielonego groszku
400 ml wywaru z warzyw (może być instant)
6 plastrów szynki dojrzewającej
2 kromki ciemnego chleba
2-3 łyżki jogurtu typu grecki
0,5 dojrzałego avocado
Kilka listków świeżej mięty

Do rozgrzanego wcześniej naczynia wrzucić groszek, podsmażyć przez kilkanaście sekund. Następnie dolać wywar z warzyw i gotować na najmniejszym ogniu przez około 8 minut (groszek nie może stracić swojego soczystego koloru). Na patelni z odrobiną tłuszczu, podsmażyć pokrojoną w kostkę szynkę oraz chleb pokrojony w małą kosteczkę. Do ugotowanego groszku dodać 3 listki świeżej mięty, następnie zmiksować blenderem. Przed podaniem, na dnie miseczki ułożyć pokrojone w kostkę avocado (wg upodobania), następnie nałożyć groszkową zupę. Do każdej porcji dodać łyżkę jogurtu typu greckiego oraz posypać grzankami i szynką. Smacznego!
Welmax poleca:
Do zupy z mrożonego groszku doskonale pasują uprażone ziarna słonecznika.


Opinie do artykułu:

» olka czwartek, 31 marca 2011 r.
Mmm, znam ten przepis, uwielbiuam ta zupę!! Robie na specjalne okazje i lubie zaskoczyć nią gości
» mikolaj czwartek, 31 marca 2011 r.
Nienawidze zielonego groszku, smakuje jak trawa
» mala211 czwartek, 31 marca 2011 r.
brzmi dobrze, chyba zrobię dzisiaj na obiad albo na kolacje
» gotuje_bo_lubie czwartek, 31 marca 2011 r.
pychota!!!!
» mixterier czwartek, 31 marca 2011 r.
Zupa wyszła rewelacja, ale ja zamiast szynki dałam podsmażony boczek


« wstecz

UWAGA – Informacje zawarte na niniejszej stronie nie mają charakteru informacji lub porad medycznych. Autor, ani właściciel strony nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za informacje, porady lub zastrzeżenia zamieszczone na niniejszej stronie internetowej, a w szczególności za jakiekolwiek działania lub skutki wykorzystania porad i informacji zawartych na niniejszej stronie.
Autor strony nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi na forum dyskusyjnym. Są one jedynie opiniami osób odwiedzających stronę i niekoniecznie odzwierciedlają opinię autora strony.

WELMAX

ul. Wieruszowska 12/16, 60-166 Poznań
tel./fax: 061 661 54 67 e-mail: welmax@welmax.pl